10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Облачно и студено време со повремени врнежи од снег

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде облачно и студено, претежно во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 5 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северен ветер. Во делови од котлината ќе провејува снег.

Максималната температура ќе достигне 5 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com