Home » Облачно и постудено време со повремен дожд

Облачно и постудено време со повремен дожд

by Журнал.мк

Времето денес ќе биде претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во јужните делови каде се очекува локално да наврнат околу 15 л/м2 воден талог. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина над 60км/ч. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13 степени.

Во Скопје, Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а попладне засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 9 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More