18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Облачно и магловито утро, попладне разведрување

Најчитани вести

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла и значителна ниска облачност.

Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје, претпладне со појава на магла и ниска облачност, преку денот со умерена облачност.

Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 14 степени.

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со променлива облачност преку денот, а претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат околу нула.

Во понеделник претежно во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com