8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Обид за убиство и самоубиство пред зградата на Градската управа во Прокупље

Најчитани вести

Обид за убиство и самоубиство се случи утрово околу седум часот на влезот во зградата на Градската управа во Прокупље.

Вработениот во градската администрација, И.Р. (44) пукал во З.Б. (53) нејзиниот поранешен партнер и потоа се застрелал. Мажот се здобил со тешки повреди и животот му бил загрозен, а жената со тешки повреди е пренесена во Клиничкиот болнички центар во Ниш.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести