Home » Обидете се да ги најдете 3-те пајаци на оваа илустрација: Отворете ги широко очите

Обидете се да ги најдете 3-те пајаци на оваа илустрација: Отворете ги широко очите

by Журнал.мк

Ако сте љубители на мозочни игри, оптички илузии и загатки, тогаш сте на вистинското место. Загатката е идеален начин да се забавувате, но и да ги тестирате вашите моќи на набљудување.

На илустрацијата пред вас се гледа како луѓето уживаат и танцуваат на домашна забава. Покрај нив има и многу украси, едно куче, една мачка, неколку лилјаци, но и три пајаци.

Сè е лесно да се забележи освен пајаците, а ваша задача е да ги најдете.

Како што пишува „The Sun“, девет од десет луѓе успеале да ги забележат пајаците за помалку од една минута.

Можете ли да бидете подобри од нив?

Вклучете ја стоперката и фатете се за работа!

Дали успеавте да ги најдете? Ако не, погледнете одблизу на зелениот кауч, на прозорецот и на средината на илустрацијата.

Дали ги забележавте сега?

Ако сè уште не можете да ги најдете пајаците, погледнете го решението во продолежние.

.

.

.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More