Home » Обвинителството предложи судење на Трамп на 4-ти март

Обвинителството предложи судење на Трамп на 4-ти март

by Журнал.мк

Обвинителство во Џорџија предложи на Трамп да му се суди на четврти март, во ек на претседателската кампања и номинација на републиканците за следните претседателски избори.

Обвинителката Вилис отвори кривична постапка против поранешниот претседател и предложи, обвинетите да се изјаснат во првата недела од септември.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More