7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Обвинителката се повлече од предметот за смртта на Тамара

Најчитани вести

Јавната обвинителка која го застапуваше обвинението против лекари и екс директори на Фондот за смртта на малата Тамара денеска го информираше Судот дека се иззема од предметот, а денешното судење беше одложено објви Нова.

Обвинителката Наташа Гоџоска денеска не се појави на рочиштето, само телефонски го известила судијата Марин Станевски дека нема да го застапува обвинението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести