Home » Обвинет возачот кој удри во моторот на актерот Трит Вилијамс и го усмрти

Обвинет возачот кој удри во моторот на актерот Трит Вилијамс и го усмрти

by Lina Muslija

Човек од Вермонт беше обвинет за несреќата од 13 јуни во која загина актерот Трит Вилијамс, соопшти во вторникот државната полиција на Вермонт.

35-годишниот Рајан Кос беше наведен во вторникот вечерта под обвинение за крајно небрежно управување со смртни последици и пуштен на слобода, се вели во соопштението на агенцијата.

Тој треба да биде изведен пред суд на 25 септември во Бенингтон, се вели во соопштението.

Кос, управувајќи Хонда Елемент од 2008 година, се сврте на патот на Вилијамс, кој возел мотоцикл Хонда ВТ700ц од 1986 година, соопшти државната полиција.

„Вилијамс не можеше да избегне судир и беше исфрлен од својот мотоцикл“, се вели во соопштението на агенцијата ноќта на несреќата.

Подоцна лекарот заклучил дека актерот починал од тешка траума и загуба на крв. Тој имаше 71 година.

Вилијамс роден во Конектикат го имаше своето филмско деби во 1975 година како полицаец во филмот „Смртоносен херој“ и продолжи да се појавува во повеќе од 120 ТВ и филмски улоги, вклучувајќи ги и филмовите „Орелот слета“, „Принцот на Сити“ и „Беше еднаш во Америка“.

Тој се појави во десетици телевизиски серии, но можеби беше најпознат по неговата главна улога од 2002 до 2006 година во „Евервуд“ како д-р Ендру Браун, вдовец хирург од Менхетен, кој со своите две деца се сели во планинскиот град Колорадо со тоа име. 

Вилијамс исто така имаше повторлива улога како Лени Рос во ТВ-шоуто „Blue Bloods“.

Актерот, имаше син и ќерка, Гил и Ели со неговата сопруга Пем Ван Сент.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More