1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Обвинение против четворица странски државјани кои покажале лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Најчитани вести

Скопското Обвинителство поднесе oбвинителен предлог против четворица државјани на Турција за фалсификување исправа.

Обвинетите на 4 јуни 2021 година, на скопскиот аеродром, при чекирање за лет кон Истанбул, употребиле лажни лажни сертификати за негативни ПЦР тестови за SARS-CoV-2 вирусот, иако знаеле дека не се тестирале во наведената лабораторија и дека не им бил издаден таков сертификат.​

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести