21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Нoвaтa Оpеl Mаntа ќe имa eкрaн место предна решетка (ВИДEO)

Најчитани вести

Од Оpеl планираат да ја модернизираат класичната Mаntа, откако го зачува традиционалниот дизајн и го смеша со некои модерни елементи и електричен погон. Официјалната премиера на моделот ќе се одржи во мај, а германската компанија откри некои интересни новости за моделот.

Дизајнот е идентичен со тој на класичната Mаntа, каде во предниот дел може да се видат карактеристики на светлата на Оpеl, а по сè изгледа, дека меѓу нив ќе биде вграден дисплеј, кој ќе ја зачува традиционалната предна решетка.

Потребата од решетка на ладилникот кај електричниот модел недостига, но поставувањето на дисплеј на нејзино место покажува за што можат да бидат користени новите технологии или барем со тоа се опрадвува Opel за нестандардно решение.

Сепак, од видеото може да се видат разни пораки кои може да ги покаже електричната Mаntа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести