27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Нуно Еспирито Санто е нов тренер на Ал-Итихад

Најчитани вести

Португалскиот стратег Нуно Еспирито Санто кој работеше во Премиерлигата во Тотенхем и во Вулверхемптон, ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија. Тој е нов тренер на Ал-Итихад.

Португалецот беше без работа од ноември минатата година и го прифати предизвикот со Ал-Итихад да се бори за шампионската титула во новата сезона.

Минатата година Ал-Итихад заврши на второто место во првенството на Саудиска Арабија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com