19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Ноер: Не сакаме само да рушиме рекорди, туку да победуваме

Најчитани вести

Голманот на германскиот фудбалски шампион Баерн, Мануел Ноер ја коментираше победата на натпреварот во Лигата на шампионите против Тотенхем (3:1). Тимот од Минхен стана првиот германски тим што остварил победа на сите шест меча во групната фаза.

– Остваривме историско достигнување. Но ние не сакаме само да рушиме рекорди, туку пред сè сакаме да победуваме. Фантастично е тоа што се случи во групната фаза. На сите шест натпревари игравме многу добро и стабилно. Имаме уште три натпревари на кои треба да дадеме се од себе за да оствариме три победи ако е тоа можно, истакна Ноер.

За разлика од ЛШ, на Баерн не му оди најдобро во Бундеслигата каде по 14 кола е седми со седум бода заостанување зад лидерот Борусија Менхенгладбах.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com