27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Нов тренер, нова замисла во Наполи – Елиф Елмас оди на позајмица?!

Најчитани вести

Со новиот тренер во Наполи, веројатно се менува и концепцијата и форсирањето на формацијата.

По заминувањето на Карло Анчелоти, на тренерското столче Аурелио Де Лаурентис го инсталира Џенаро Гатузо, проверен играчки кадар од минатото, кој допрва треба да докаже дали ќе се снајде во Наполи.

Со доаѓањето на Гатузо, веќе се шпекулира дека нема да им никаква минутажа повеќе од тоа што досега го имаше нашиот интернационалец Елиф Елмас.

Првичните информации од Италија зборуваат за тоа дека Елмас ќе биде испратен некаде на позајмица и дека тоа веројатно ќе биде некаде надвор од Италија, и дека тоа е можно да биде повторно Фенербахче, од каде и беше откупен минатото лето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com