0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Нов тим бугарски пожарникари доаѓа во Пехчево

Најчитани вести

Нов тим од девет пожарникари од Смолјан замина за Република Македонија за да помогне во гаснењето на пожарите.

Првите четири тима бугарски пожарникари со противпожарна опрема од градот Смолјан на Родопите заминаа за Македнија на 4 август. Тие ги гасеа пожарите во реонот на градовите Делчево и Пехчево.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com