Home » Нов скандал со брзи кредити ја тресе Македонија: Дигнале кредит на туѓо име, овој пат полицијата поднесе пријава и против финансиското друштво

Нов скандал со брзи кредити ја тресе Македонија: Дигнале кредит на туѓо име, овој пат полицијата поднесе пријава и против финансиското друштво

by Журнал.мк

СВР Велес поднесе кривична пријава против лице (26), лице(49), двајцата од Струмица и против правно лице – финансиско друштво од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Првопријавената ги злоупотребила личните податоци на оштетеното лице во пријавеното правно лице за добивање на брз кредит во износ од 90.000 денари, кој ѝ бил одобрен од второпријавениот, одговорно лице во правното лице.

На 06.02.2023, сопругата на оштетениот го пријавила делото, поради тоа што тој во тој момент не бил во државата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More