21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Нов скандал! Славниот кошаркар ја тужеше Клои Кардашијан, а причината е крајно бизарна!

Најчитани вести

Клои Кардашијан зборуваше за родителството, фактот дека таа всушност ја воспитува Тру и колку таткото на нејзината ќерка и верува кога станува збор за воспитување. Тој скоро слепо верува во сè во врска со нејзината наследничка и не се сомнева во нејзината проценка, освен – кога беше време девојчето да се потстриже. Како што откри во „Кели Кларксон шоу“, тој толку тешко се снашол, што го повикал нејзиниот брат да и каже на нивната мајка да и се јави и „да размисли со неа“.

Моите родители се мои модели, кога станува збор за воспитување деца на две лица кои повеќе не се заедно или во брак. Дури и мојот очув е добар пример за тоа, јас сум благодарна што го имам во мојот живот и што не ми е тотално туѓ феномен, особено поради ситуацијата во која се наоѓам.

Татко ми и очув ми еднаш дури и заедно играа голф. Не верувам дека беше феноменално за нив, но беше за нас децата. Убаво е да се има таков вид поддршка и љубов, особено во претходните години. Сите сега се обидуваме да го копираме нивниот систем. Кортни и Скот, Тристан и јас … Единствено што е важно е дека „целиот свет се врти околу децата“, дека знаеме дека тие се добро. Што се однесува до Тристан, клучот е довербата. Никогаш не ми рече „не“, што е одлично, затоа што мајките обично „одат од таа точка“, бидејќи главно се во право – рекла Клои.

Сепак, пред некој ден сакав да и ја истрижам косата … Наскоро ќе дојде тој славен трет роденден и бев решена да го сторам тоа, за прв пат. Само малку, ништо страшно.

Тој е луд! Дотогаш, тој навистина никогаш не ми рече „не“. Но, тој тешко поминуваше со таа идеја. Не можев да верувам што се случува. Тој го повика брат ми да ја покани нашата мајка да разговара со мене и тој ми одговори: „направи ме среќен“. Ја викна мајка ми! Не можев ни да разберам колку му беше тешко сè додека сите живи не почнаа да ми се јавуваат …

На крајот, јас дури и не и ја скратив косата. Сепак, морам да му покажам дека е во ред да го кажам своето мислење. Убаво е што има мислење за воспитувањето на нашата ќерка но не разбрав зошто толку се изнервира за едно обично шишање – рече Клои.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести