-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Нов сингл на „Баклава“ со Дарко Рундек

Најчитани вести

Музиката е од Елена Христова, текстот од Дејан Сибиновски. Песната е снимена во музички студиа во Скопје и Загреб. Микс и мастер – Мите Димовски Tralala Music Studio, Скопје, Македонија.

„Ова е нашиот нов сингл со популарниот Дарко Рундек. ова е нова приказна за Тристан и Изолда, минималистички ја филмувавме оставајќи на гледачите вонредно да си ја доживеат песната на свој начин“, порачуваат од „Баклава“.

Екипата е следна: Елена од Баклава и Дарко Рундек – вокали, Дејан Теодосиевски – виолончело, Драган Стојковски – бас и тамбура, Александар Николовски – труба, Петар Христов – кларинет и саксофон, Јордан Костов – хармоника, Ваљон Адеми – виолина, Игор Стевковски – тапани, Трајче Ристов – тарабука, Сибо – даф.

Песната е од најавениот албум на „Баклава“ – „Четворка“./plusinfo.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести