14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Нов обид за атентат врз Зеленски, уапсени над 20 лица

Најчитани вести

Украинскиот весник „Киев пост“ објави дека пропаднал новиот обид за атентат на претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

Весникот пишува дека недалеку од границата со Словачка и Унгарија е уапсена воена група од 25 лица предводена од руски специјални служби.

„Киев пост“ тврди дека целта на групата била да го ликвидира Зеленски.

Украинците веќе во неколку наврати тврдеа дека имало обид за атентат врз Володимир Зеленски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com