18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Нов конфликт помеѓу Зидан и Перез, овој пат поради Јовиќ

Најчитани вести

Нови шпекулации за судбината на Јовиќ и како што тврди „Don Balon“, нов конфликт помеѓу Зидан и Перез.

Имено, Французинот наводно не го сакал Јовиќ, тој бил засилвуање кое го сакал Перез, поради тоа ретко му дава шанса, а не го убедил дека ќе биде од корист оваа сезона. Зидан според споменатиот весник барал од Перез да го испрати Јовиќ на позајмица каде што ќе стекне искуство и ќе игра редовно, но претседателот на Реал не бил воодушевен од таа идеја.

Весникот додава дека на тренинзите, Јовиќ покажал дека не е на нивото од соиграчите, а дека на теренот нема постигнато гол, ниту асистенција и тоа малку време кое го играше. Го загуби местото и во Србија, а Реал го плати 60 милиони евра. Ќе видиме што ќе се случи до зима, дали ќе следува позајмица, иако пред неколку дена, Јовиќ слични вакви информации ги окарактерисираше како шпекулација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com