Home » Нов извештај на Велика Британија: Лукашенко распоредува специјални сили

Нов извештај на Велика Британија: Лукашенко распоредува специјални сили

by Журнал.мк

Британското министерство за одбрана соопшти дека рускиот сојузник Белорусија најави распоредување на сили за специјални операции долж границата со Украина, пренесуваат медиумите.

Британското министерство за одбрана, како што пишуваат, известува за зголемување на активноста меѓу белоруските вооружени сили.

Во дневниот извештај, министерството соопштило дека рускиот сојузник, Белорусија има најавено распоредување на сили за специјални операции долж границата со Украина, како и единици за воздушна одбрана, артилерија и ракетни единици на полигоните за обука на западниот дел на земјата“, било наведено во извештаите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More