16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Нов значителен пад на нафтата на светските берзи

Најчитани вести

Нафтата и натаму паѓа на светските берзи, пишува Biznispro.Com.

Типот Брент по кој Македонија ги конфигурира цените на горивата во Македонија падна на 109,2 долари, што е за 6-7 долари помалку од вчера.

Нафтата WTI Crude пак се продава по цена од 105,8 долари по барел.

Со оглед дека цената на нафтата овие два дена паѓа и доколку овој тренд продолжи, од следните денови јасно е дека ќе има значително намалување на цената на горивата и во Македонија

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com