19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Нов земјотрес на Крит

Најчитани вести

Уште еден земјотрес со јачина од 4,8 степени го погоди Крит околу 5 часот утрово, соопшти атинскиот геодинамички институт.

Епицентарот на земјотресот се случи во морето, на 12 километри југоисточно од Закрос, јавува новинската агенција „АНА“.

Засега нема податоци за материјална штета.

Тоа е втор земјотрес што го погоди грчкиот остров во последните 24 часа. Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени беше регистриран вчера.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com