27.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

Нов земјотрес кај Петриња

Најчитани вести

Нов умерен земјотрес е забележан во близина на Петриња. Во 9 часот и 21 минута, сеизмолозите од Сеизмолошката служба на Република Хрватска забележаа умерен земјотрес со епицентар на 9 километри западно од Петриња.

Jачината на земјотресот била 3,1 според Рихтер, а интензитетот во епицентарот на IV степен од ЕМС скалата, објави Сеизмолошката служба на Хрватска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести