18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Ново зеленило во Нерези и Карпош 3

Најчитани вести

Во акцијата беа засадени 50 растенија од типот Buxsus и Juniperus. Овој дел од Карпош наскоро ќе биде раззеленет и со 20 висококвалитетни листопадни дрвја, со што целосно ќе биде зголемена флората.

Денеска се садеа дрвја и во Карпош 3, меѓу Кинотека на Северна Македонија и ТЦ „Лептокарија“. Овие дрвја се донација од „Дајнерс Клуб“.

Локалната самоуправа продолжува со континуирани акции, со цел, да го надомести изгубеното зеленило на својата територија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com