1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Нови 30 дена притвор за Орце Камчев

Најчитани вести

Бизнисменот Орце Камчев останува во притвор во Истражниот затвор во Шутка. Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 2 одлучи да му ја продолжи мерката за нови 30 дена. Притворот на Камчев му е одреден за предметот „Плацеви на Водно“.

„Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје, донесе решение со кое ја продолжи мерката притвор за лицето Ј.К за 30 дена, поради постоење на околностите од член 165 ст.1 т.1 од ЗКП“, информираа од Судот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести