19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Нови цени на горивата од полноќ

Најчитани вести

Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

При последната промена на цените на бензините се зголемија, додека цената на дизелот се намали.

Еуросупер БС 95 се продава за 68,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 за 70,50 денари, а Еуродизел (Д-Е V) за 61 денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com