20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Нови рестриктивни мерки нема да има

Најчитани вести

Нови рестриктивни мерки нема да има, потврдија за Сител од Министерство за здравство.

На состанокот на Комисијата за заразни болести беше разгледана актуелната состојба со епидемиолошката слика во земјава каде Комисијата заклучи дека нема потреба од дополнитени рестриктивни мерки во земјата.

Комисијата за заразни болести повторно ќе заседава во вторник наредната недела кога повторно ќе ја разгледува епидемиолошката состојба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести