20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Нови пукотници во САД, пет лица тешко повредени

Најчитани вести

Ново пукање во САД, пет лица се тешко повредени јавуваат американските медиуми.

Инцидентот се случил во време на обновената дебата за контрола на оружје во САД, поттикната од нападот минатата недела кога вооружен маж уби осум лица.

Пет лица се хоспитализирани откако се здобиле со прострелни рани при пукањето во продавница за алкохол во државата Луизијана, објави американска телевизија.

Властите соопштија дека ранетите се во животна опасност, а полицијата трага по бел автомобил „Форд“ од кој пукал напаѓачот, се вели во извештајот, пренесува Ројтерс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести