Home » Нови дресови за нови шампиони – MOZZART го награди ФК Слога Умин Дол!

Нови дресови за нови шампиони – MOZZART го награди ФК Слога Умин Дол!

by Журнал.мк

Нови дресови за новите шампиони! Познатата акција на компанијата Mozzart продолжува во соработка со фудбалскиот клуб Слога Умин Дол од Куманово, кои добија нови дресови за својот тим.

Регионалниот лидер во приредување игри на среќа преку овој проект се труди да обезбеди подобри услови за сите спортисти, без разлика дали се натпреваруваат во повисоките или пониските лиги.

Тоа го докажува и оваа донација која пристигна на адресата на фудбалскиот клуб од Куманово. Фудбалерите на ФК Слога Умин Дол моментално се натпреваруваат во четвртата македонска фудбалска лига наречена „Општинска лига Куманово“.

„Нашиот клуб е составен од голем број играчи кои се трудат да остварат забележителни резултати. Драго ни е што Mozzart ја препозна нашата добра работа, оваа донација ни е од голема помош. Нашите фудбалери веќе со гордост ја носат новата опрема“, истакнаа од ФК Слога Умин Дол.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More