-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ во скопските училишта

Најчитани вести

Повторно дојави за бомби во средните училиштата низ Скопје.

Евакуирана е скопската гимназија „Орце Николов“. Учениците си заминуваат дома, а медиумите објавија за дојави во „Никола Карев“ и „Владо Тасевски“.

Полицијата е на терен и ги проверува просториите.

Претходно за дел од дојавите беше поднесена кривична пријава против малолетник за дело тероризам.

Покрај средните училишта во Скопје, периодов имаше закани и во училишта и во останати градови, но и во Народна банка.

Сите дојави досега беа лажни.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести