4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Новите смартфони на Google пристигнуваат без полнач

Најчитани вести

Според гласините, Google Pixel 6 и Pixel 6 Pro нема да имаат полнач во пакувањето.

Google новите модели ќе ги претстави во септември, но според последните информации нема да имаат полнач во пакувањето.

Вчера го претставија новиот Pixel 5a 5G и со него објавија и некои детали за Pixel 6 моделите. 

Од Google тврдат дека на луѓето не им е потребен полнач бидејќи повеќето луѓе поседуваат USB-C.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com