21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Новите пет обвинители во Вишото јавно обвинителство дадоа заклетва

Најчитани вести

Новоизбраните јавни обвинители во Вишото јавно обвинителство Скопје Фатиме Фетаи, Наум Пановски, Сашо Рајчев, Бурим Рустеми и Снежана Бундалевска-Георгиева денеска дадоа заклетва пред членовите на Советот на јавните обвинители на Република Северна Македонија.

Петте обвинители беа избрани на седницата на Советот на јавни обвинители што се одржа на 22 април.

Обвинителите Фетаи и Рустеми се од поранешното Специјално јавно обвинителство, Пановски доаѓа од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Рајчев и Бундалевска-Георгиевска од Јавното обвинителство Скопје

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести