7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Новиот Defender се тестираше во пустина

Најчитани вести

Од Land Rover на својот YouTube канал се пофалија со одличните перформанси на новиот Defender. Возејќи по пустина, но и на асфалтирани свиоци, Land Rover ја претстави новата генерација на овој модел како спој на современата технологија со традиционално познатите теренски перформанси на моделот.

Во гените на овој модел е да не се предаде ниту на тешките и на прв поглед невозможни за совладување терени.

Оваа нова генерација се темели на MLA (Modular Longitudinal Architecture) платформата која е многу поекономична во однос на претхдоните платформи развиени од страна на JLR. Како најдобра досега, оваа платформа поддржува и електричен погон кој и ќе го добие.

Премиерата на новиот Defender е најавена за во септември, на специјално организиран настан./24auto.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести