16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

НОВИОТ ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА МЕГАН МАРКЛ ПО СМРТТА НА КРАЛИЦАТА? Британците запрепастени: Како е ова можно?

Најчитани вести

Експертот за кралското семејство Нил Шон откри дека Меган Маркл е подготвена за нов пресврт во семејните односи, што предизвика низа реакции во британската јавност.

Целиот свет деновиве зборува за сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл, која по втор пат се врати во Лондон откако со сопругот се пресели во САД за да присуствува на испраќањето во вечниот одмор на кралицата Елизабета. II, а сега пристигна нова шокантна вест за поранешната актерка, наведуваат извори блиски до палатата.

Имено, иако со месеци се шпекулираше дека Меган е отсутна од Британија и дека со себе го зела војводата од Сасекс токму поради лошите односи со владетелката на Обединетото Кралство, сега тоа може да се потврди како точно бидејќи изворот тврди дека Марклова има намера да по дипломирањето се врати во Лондон и го продолжи животот во тој град.

„Меган Маркл можеби е подготвена да се врати во Велика Британија откако почувствува дека граѓаните сè уште ја почитуваат“, изјави Нил Шон, експерт за кралското семејство за британскиот портал Сан.

Тој тврди дека Меган сега се чувствува сосема поинаку откако го доживеала топлото добредојде од ожалостените Британци собрани во срцето на Лондон во текот на изминатата недела. Еден од моментите кој привлече посебно внимание е кога војвотката додека шеташе пред Виндзор и ги поздравуваше насобраните граѓани, пријде на една девојка и ја прегрна топло.

Иако ова наиде на ентузијазам кај дел од обожавателите на „забеганата“ двојка, сепак многумина се сеќаваат што направи Марклова претходниот период и колку лоши работи кажа во медиумите за кралското семејство, па нејзиното сегашно однесување го окарактеризираа како лицемерие.

– Одговорот на дел од нашата јавност до војвотката, која го потресе кралскиот брод со серија тврдења како бомба откако се пресели во САД, веројатно ќе ја поттикне да почувствува дека им се допаѓа на луѓето во Велика Британија. Тоа би можело да значи дека таа е подготвена во одреден момент да се врати во Велика Британија – истакна Шон.

Сепак, тој смета дека не е доволно британската јавност да и прости на Меган, туку и на високите членови на монархијата.

Во меѓувреме, новиот британски крал, Чарлс Трети, наводно им забранил на својот син Хари и Меган да присуствуваат на вечерата што ќе се одржи утре во неговата палата, само неколку часа пред погребот на кралицата мајка. Пред тоа, војвотката од Сасекс беше нападната во јавност и дека носењето на бисерните обетки што и ги подари Елизабета Втора само докажа колку е лицемерна. Таа беше подеднакво критикувана за правењето лак што беше окарактеризирано како „претерано“ при минување покрај ковчегот на кралицата во четвртокот.

– Прави се само за да привлече внимание – беа коментарите кои следеа.

На ист начин многу Британци реагираа на објавувањето на текстот на Сан во кој Шон открива дека има шанси Марклова сега да се врати во Лондон.

– Таа идеја е срамна – коментираат.

– Веднаш по смртта на кралицата, трагично – беа само дел од огорчените коментари.

Од друга страна, втората снаа на кралот Чарлс III, Кејт Мидлтон, сопруга на принцот Вилијам, ужива никогаш поголема популарност, како и наклонетоста на другите членови на семејството. Затоа Чарлс Трети решил на својот најстар син и Кејт да им ги даде титулите принц и принцеза од Велс. Кејт реагираше на новата титула велејќи дека „исклучително ја цени историјата поврзана со улогата“ која последен пат ја имаше покојната принцеза Дијана.

– Како мој наследник, Вилијам сега ги презема шкотските титули кои ми значеа толку многу – рече Чарлс во своето прво обраќање по смртта на кралицата.

Да потсетиме, откако Хари и Меган се преселија во САД, дадоа серија интервјуа во кои го обвинија кралското семејство за многу работи, како и дека претрпеле тортура за време на нивниот живот во Лондон.

Тоа беше таткото на Хари, Чарлс, кој беше критикуван од неговиот син дека никогаш не можел да се сретне со него и неговите и дека слепо ја слуша кралицата мајка.

Парот, исто така, се пожали дека ги навредува дури и на расна основа, бидејќи Меган има афро-американско потекло, што кулминираше со најавата на Хари дека неговите мемоари ќе бидат објавени во октомври, во кои тој изнесе серија шокантни нови тврдења за семејството. Кралицата беше жестоко против таквиот негов потег.

Сепак, сега се појавија тврдења дека војводата и војвотката од Сасекс се крајно бесни поради тоа што Чарлс III има намера да се држи до тоа да им ги одземе титулите на нивните височества на нивните деца, што значи губење на мноштво поволности и, се разбира, пари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com