7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Новиот филм за Џејмс Бонд со заработка од 119 милиони долари соборува рекорди во пандемијата

Најчитани вести

Новиот филм за Џејмс Бонд, “No Time To Die” требаше да го собори рекордот во годината кога се случи пандемијата и да заработи околу 119 милиони долари на меѓународно ниво.

Според NBC, “No Time To Die” и последното појавување на Даниел Крег како Џејмс Бонд требаше да биде објавен за време на пандемијата и да заработи повеќе од 100 милиони долари.

Тоа било силен почеток за заработка на новиот филм 007, кој пред една недела ја доживеа својата премиера, давајќи го потребниот замав во индустријата која тешко беше погодена од пандемијата.

Се очекува дека филмот ќе донесе поголема заработка од претходните изданија, дури и од “Skyfall”, но 17% помалку од “Spectre”.

“No Time To Die” веќе донесе 25,6 милиони долари после само три дена од прикажувањето во Велика Британија и Ирска, а само во саботата заработи 11,4 милиони долари – саботната цифра е највисока дневна заработка на благајните во историјата на овој филм. Тоа било највисокиот бруто дневен износ од објавувањето на филмот “Avengers: Endgame” во април 2019 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com