Новиот таблет на Apple ќе има две камери на задната страна!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Оваа година, заедно со iPhone 11 серијата Apple ќе претстави и неколку нови таблети.

Станува збор за два модели – 10.2 инчниот iPad (2019) и подобрен iPad Pro модел. Деталите за овие уреди сеуште не се познати целосно, но деновиве се појавија интересни информации за нив.

Според нив, 10.2 инчниот iPad ќе има систем од две камери на задната страна сместени во горниот лев агол, исто како што очекуваме кај iPhone 11.Овие камери ќе бидат во форма на квадрат и придружени од dual LED блиц. Главниот сензор кој ќе има оптичка стабилизација на сликите ќе биде сличен како оној на сегашните модели. Тоа значи дека ќе биде 12 мегапикселен. За жал, спецификациите на вториот сензор не се познати./gsm.mk

The 2019 iPad could use this camera setup - Apple's next iPad Pro could borrow the iPhone's triple-camera setup
The 2019 iPad could use this camera setup - Apple's next iPad Pro could borrow the iPhone's triple-camera setup

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.