17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Новиот Бонд ќе треба да е убав и да може сѐ да издржи, вели кастинг директорката за снимањето на филмот

Најчитани вести

Кастинг директорка на франшизата Џејмс Бонд, Деби Меквилијамс, вели дека аудициите низ кои мора да поминат пријавените актери за улогата на тајниот агент 007 се строги. Во интервјуто за „Ентертејнмент викли“ рече дека мнгу глумци се во игра  за улогата и потоа еден по еден се одбиваат од разни причини. Првите тројца во најтесниот избор одат на тест пред камера, каде  мора да извршат една каскадерска задача и се запознаваат со целиот тим.

„Тоа е заедничка одлука на продуцентите, студиото и режисерот, но главниот збор го има семејството Броколи“, вели таа.

„Модерниот Бонд треба да биде некој кој може сѐ да издржи, кој е атрактивен, во одлична физичка форма. Тој ќе треба да ја носи и славата на филмот“, вели Меквилијамс, која во тридецениската кариера била одговорна за изборот на Тимоти Далтон, Пирс Броснан и Даниел Крег.

Новиот филм „Не е време за умирање“ ќе излезе на 28 септември и ќе биде последен за Крег во улогата на Бонд. Сѐ уште не е познато кој ќе го наследи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com