7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Новиот албум ќе му помогне на син ми да сфати зошто се разведов – изјави Адел

Најчитани вести

Британската пејачка Адел изјави дека го снимала новиот албум за да му помогне на својот деветгодишен син да разбере зошто се развеле со татко му.

„Сакав да му помогнам низ овој албум, кога ќе виде во дваесеттите или своите триесетти години, да сфати која сум јас и зошто своеволно избрав да тргнам во потрага по сопствената среќа“, изјави Адел, пренесува Би-Би-Си.

Додаде дека во некои моменти нејзиниот син бил многу несреќен и дека тоа на неа оставило последици од кои не знае дали ќе се опорави. Адел се подготвува да го објави четвртиот студиски албум кој ќе се вика „30“, по бројот на години колку што имаше кога се омажи за долгогодишниот партнер Сајмон со кој годинава се разведоа.

„Тогаш целиот живот ми се распадна без никакво претходно предупредување“, нагласи таа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com