17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Новинар го налути Клоп, стручњакот го прокоментира и црвениот на Нуњез

Најчитани вести

Фудбалерите на Ливерпул разочараа и во второто коло на Премиер лигата, играјќи 1-1 со Кристал Палас. Откако во првата рунда избегнаа пораз од Фулам на гости, сега и на „Енфилд“ ги разочараа навивачите. Најголемото разочарување беше Дарвин Нуњез, засилувањето од Бенфика. Младиот фудбалер не издржа под притисок, по еден вербален и малку физички дуел со Јоаким Андерсен, Нуњез загуби контрола и заработи црвен картон.

По натпреварот, свое видување на ситуацијата даде Јирген Клоп. Покрај тоа, еден од новинарите го налути со прашање зошто Нуњез бил во првиот тим.

„Немаме друг напаѓач. Не можам да верувам што ме прашувате, ако сте го проучиле составот. Дарвин се докажа минатата седмица и затоа беше во првиот тим.

Околу црвениот, имаше провокација од противничкиот игра, но и заслужен црвен картон. Секако, тоа не е посакуваното однесување. Ќе го оставам Дарвин да преспие, а потоа ќе разговарам со него“, кажа Клоп.

Вилфред Заха донесе предност за Кристал Палас во првото полувреме, а потоа Луис Диаз израмни и ги постави конечните 1-1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com