1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Новинарка на ХРТ се сруши во Дневникот во живо (ВИДЕО)

Најчитани вести

На новинарката на ХРТ, Мирјана Посавец ѝ се слошило во текот на интервјуто во Дневникот на ХРТ, поради што ја изгубила рамнотежата и паднала.

Мирјана Посавец правела интервју со Игор Петернел, претседател на Одборот за човекови права на Татковинското движење, а во еден момент почнала да ја губи рамнотежата, по што исчезнала од кадарот. Потоа се слушнал и удар, врз основа на кој можело да се насети дека новинарката паднала.

Соговорникот веднаш ѝ помогнал, а режијата го префрлила кадарот на студиото, каде водителот Ѓурица Дробац, видно шокиран, рекол:

„Се надеваме дека Мирјана е добро.“

Како што пренесува „Јутарњи.хр“ колегите на Мирјана Посавец од ХРТ рекле дека е добро, и дека не ја изгубила свеста, како и дека по падот веднаш повторила:

– Добро сум, добро сум.

Новинарката Посавец отпосле рекла дека пиела малку течности и дека било многу топло. И покрај вклучениот клима-апарат, поради маската на лицето и горештините и без вода, ѝ паднал притисокот и накратко ѝ се слошило.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести