17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Нова љубов на хоризонтот? Канје Вест виден во друштво на позната манекенка

Најчитани вести

Контроверзниот рапер Канје Вест наводно е во врска со познатата манекенка Кендис Свонпул, пишува Page Six. Свонпул е заштитно лице на очилата за сонце Yeezy GAP, а парот се забавуваше заедно на модната недела во Њујорк.

Два дена подоцна, манекенката сподели фотографија од неа и раперот на Инстаграм, а откако Вест ја објави сликата на социјалните мрежи, неговите следбеници брзо се запрашаа дали има нешто повеќе меѓу нив. Некои мислат дека тоа е само маркетиншки трик, додека други тврдат дека добро се забавуваат.

Свонпул претходно работеше со поранешната сопруга на раперот Ким Кардашијан во кампањата SKIMS заедно со колешките Хајди Клум, Алесандра Амбросио и Тајра Бенкс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com