8.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023

Нова средба за законот за јавно обвинителство

Најчитани вести

Работните групи на власта и опозицијата денеска во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство.Денешната средба на работните групи за законот за јавно обвинителство е прва по лидерската средба на Зоран Заев и Христијан Мицкоски која се одржа на почетокот на овој месец и од која не произлезе никакво решение.

Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и го кочи целиот процес.Премиерот Зоран Заев, пак, смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство.

Најнови вести