18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

НОВА ДРАМА ЗА Лејди Гага „Борба за живот“

Најчитани вести

Една од најпопуларните музичари во светот, 34-годишната Лејди Гага, повторно се најде во центарот на скандалот, овој пат по своја вина. Имено, нејзиниот шетач на кучиња беше нападнат синоќа, а беа украдени и нејзините две кучиња, француски булдози Коџи и Густаво

Имено, 30-годишниот вработен во пејачката, шетач на кучиња Рајан Фишер бил застрелан за време на прошетката на нејзините три кучиња, при што едното од нив, Мис Азија, успеало да избега. Полицијата соопшти дека сè уште не е познато дали станува збор за обичен грабеж со намера да украдат кучиња или нешто друго. Сепак, познато е дека едно од кучињата е сериозно повредено и моментално е во болница, а повеќе информации за неговата состојба не се познати.

„Тој се бори за својот живот“, објавија само кратко странските медиуми. Рајан, шетачот на кучиња на Лејди Гага, беше застрелан четири пати во градите од непознати напаѓачи во средата вечерта. Сепак, колку што е познато, кога полицијата и брзата помош пристигнаа, Рајан беше свесен. Понатаму, според сега достапните информации, полициските службеници наскоро ја пронашле бегалката Мис Азија, ја покриле со ќебе и ја ставиле во полициско возило. Наскоро од станицата ја зеде еден од телохранителите на популарната пејачка, кој моментално е во Рим.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com