Home » Нова главоболка за Анчелоти, а причина е – Винисиус!

Нова главоболка за Анчелоти, а причина е – Винисиус!

by Lina Muslija

Карло Анчелоти, и покрај добрите резултати, се соочува со проблеми на почетокот на сезоната, а денеска доби лоши вести за Винисиус Жуниор.

На стартот на сезоната Реал остана без Тибо Куртоа и Едер Милитао кои се повредија, а веднаш потоа се повреди и Винисиус.

Бразилецот ќе мора да паузира најмалку еден месец, а шпанските медуми пишуваат дека Анчелоти е разочаран бидејќи не очекувал такво нешто.

Реал Мадрид по три кола има девет бодови, откако ги совлада Атлетик Билбао, Алмерија и Селта. Херој во сите натпревари беше Џуд Белингам.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More