10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

НОВА АСФАЛТИРАНА УЛИЦА ВО РАДИШАНИ

Најчитани вести

Денес се одвиваа завршините работи околу асфалтирањето на улицата Петко Јанчевски во населбата Радишани, во Општина Бутел.

Ова се дел од предвидените активности за санирање и одржување на сообраќајната мрежа, велат одговорните во Општината.

Асфалтираната улица е во должина од речиси петстотини мести, а работите поврзани со реконструкцијата и асфалтирањето ги изведува компанијата Гама Градба.

Целиот проект ќе чини 1.2 милиони денари, без вклучен ДДВ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com