10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Новата техничка влада на Бугарија положи заклетва,Јанев останува премиер

Најчитани вести

Тој му се заблагодари на претседателот на Бугарија Радев за довербата и оценката за сработеното од страна на досегашниот состав на техничката влада.

-Во името на новоназначениот технички кабинет, ветувам дека на најдобар начин ќе ја оправдаме довербата, изјави Јанев.

Според него, погледите треба да бидат насочени напред, а новиот кабинет и неговите обврски треба да бидат фокусирани на организацијата на чесни и слободни избори

За помалку од седум месеци, бугарските граѓани на 14 ноември ќе излезат на гласање за вторите предвремени и трети парламентарни избори оваа година, како и редовните претседателски избори.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com