20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Новата верзија на апликацијата МојДДВ достапна за сите, прилагодете ја правилно

Најчитани вести

Управата за јавни приходи информира дека прилагодената верзија на апликацијата МојДДВ, од денес е достапна и на Гугл плејстор (Google playstore). Корисниците на апликацијата, треба прво на направат ажурирање (update) на МојДДВ (на Playstore), а потоа да се најават на апликацијата и во делот „профил“ во прозорчето „тип на баркод скенер“ да одберат „напреден“

Управата за јавни приходи, исто така информира и дека во тек исплатата на дел од ДДВ, изразено во фискалните сметки кон корисниците ги скенирале во второто тримесечје од 2022 година, а секој корисник може да ја провери состојбата на исплата од МојДДВ на својот кориснички профил на www.e-pdd.ujp.gov.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com