19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Ни актерите од Драмскиот театар во Белград не сакаат да соработуваат со Лечиќ

Најчитани вести

Откако актерката Мирјана Карановиќ одби да игра во претставата со српскиот актер Бранислав Лечиќ, кого Данијела Штанфелд го обвини дека ја силувал, актерите на Драмскиот театар во Белград одбија да соработуваат со актерот во претставата „Кога цветаа тиквите“.

Лечиќ сподели порака што му дошла од БДП, а која наводно гласи:

„ Почитуван Леко, Југ се обиде да те добие, но веројатно си во гужва. Имаме непријатна ситуација затоа што денес, на иницијатива на актерскиот ансамбл, 17 од нив потпишаа петиција дека не сакаат да играш во претставата „ Кога цветаат тиквите“ додека не се смири ситуацијата. 14 беа воздржани. Жал ни е за сè…“.

Лечиќ на неговиот Инстаграм профил јавно одговори на Драмскиот театар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести