24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Ништо од најавениот кам-бек, Ван Дајк нема да игра за Ливерпул до крајот на сезона

Најчитани вести

Капитенот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк нема да може да му помогне на Ливерпул во обидот за одбрана на титулата во Премиер лигата оваа сезона.

Централниот дефанзивец и покрај најавите дека ќе се опорави од повредата на коленото до крајот на март, сепак не само што нема да зигра за Ливерпул оваа сезона туку може и да го пропушти престојното Европско првенство.

Ван Дајк се повреди против Евертон и беше најавено дека ќе паузира шест месеци, но очигледно работите се променити па се очекува да биде повторно во комбинација за настап во средината на август.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com