-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Ниту Ван Дајк не го сопира Халанд – Норвешка со водство против „лалињата“

Најчитани вести

Норвешката гол-машина, Ерлинг Халанд продолжи со фантастичниот старт на новата сезона, откако на „Улевал“ во Осло им донесе на домаќините 1:0 водство против Холандија во квалификациски меч за Светското првенство.

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, доби убава топка во шестнаесетникот на „лалињата“, и успеа да го остави зад себе дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк. Ова е осми гол во националниот дрес на Халанд во само 13 настапи за Норвешка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com